Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

No 9.jūlija Cēsu Izstāžu namā skatāma izstāde "Bruno Vasiļevskis. P.S."

No 9.jūlija Cēsu Izstāžu namā skatāma izstāde "Bruno Vasiļevskis. P.S."

No 9.jūlija "Mākslas festivāls Cēsis 2022" ietvaros Cēsu Izstāžu namā skatāma izstāde 'Bruno Vasiļevskis. P.S." .

Izstādē apskatāmi Bruno Vasiļevska, Imanta Lancmaņa, Jura Pudāna, Maijas Tabakas, Miervalža Poļa, Līgas Purmales, Valda Līcīša, Līvijas Endzelīnas, Daces Lapiņas, Jāņa Krieva, kā arī Jāņa Blanka, Zanes Tučas un Jāņa Šneidera darbi.

Izstādes nolūks ir parādīt skatītājiem Bruno Vasiļevska nozīmīgo radošo mantojumu, kā arī iezīmēt veidu, kā to uzlūkot mūsdienās, ņemot vērā vēsturisko un laikmetīgo mākslas kontekstu. Izstāde tiks strukturēta trīs daļās - "Bruno", kas iepazīstinās ar mākslinieka personību un viņa sākotnējiem meklējumiem mākslā, tajā skaitā portreta žanrā, "Vasiļevskis", kurā būs skatāmas tikai viņa brieduma gados tapušās klusās dabas un ainavas, un "P. S.", kas papildinās ekspozīciju ar Vasiļevskim mākslinieciski radniecīgu autoru darbiem.

Izstādē paredzēts izstādīt lielāko daļu Bruno Vasiļevska gleznu, kā arī atsevišķus zīmējumos un skices. Izstādes "pielikumā" jeb "post scriptum" būs apskatāmi atsevišķi citu mākslinieku darbi, kuros vērojama radnieciska pieeja klusās dabas, ainavas un portreta žanriem, sākot no mākslinieka dzīves laika līdz mūsdienām. Izstāde atklās ideju un formu tīklojumu, kurā atklājas Bruno Vasiļevska mākslas ietekme latviešu glezniecībā. Izstādītie darbi tiks deponēti no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Latvijas Mākslinieku savienības un atsevišķām privātām kolekcijām.

Bruno Vasiļevska personālizstādes ir notikušas 1989., 1994. un 2005.gadā. Divas Bruno Vasiļevska gleznas bija skatāmas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pastāvīgajā padomju perioda ekspozīcijā, bet šobrīd ir demontēta. Ņemot vērā, ka kopš pēdējās plašākās skates jau pagājis 17 gadu, dažādām auditorijas grupām viņa māksla būs jaunatklājums vai ilgi gaidīta atkalsastapšanās.

Šajā izstādes daļā būs pārstāvēti autori, kurus ar Vasiļevski vienoja, pirmkārt, kopīgas studijas un radniecīgi ideāli - Imants Lancmanis, Juri Pudāns, Maija Tabaka un Jānis Krievs. Katrs no viņiem noteiktā daiļrades posmā ir strādājis Vasiļevska rokrakstam radniecīgā manierē. Otrkārt, tiks izstādīti mākslinieki, kas bija tiešā Vasiļevska draugu un domubiedru lokā, ar ko viņu vienoja draudzība un diskusijas par mākslu - Miervaldis Polis, Līga Purmale, Valdis Līcītis. Radniecīgu meklējumu loku iezīmēs citu paaudžu mākslinieces - Līvija Endzelīna un Dace Lapiņa, kā arī mūsdienās aktīvi strādājoši autori - Jānis Blanks, Zane Tuča un Jānis Šneiders.

Kurators: Vilnis Vējš, izstādes māksliniece – iekārtotāja: Līga Spunde. 

 

 

 

Datums: 2022. gada 28. jūnijs