Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Cēsīs noritējusi starptautiska diskusija par demokrātijas kultūru un sociālās noturības stiprināšanu

Cēsīs noritējusi starptautiska diskusija par demokrātijas kultūru un sociālās noturības stiprināšanu

Otrdien, 28.maijā, Kosmosa izziņas centrā, Cēsīs, norisinājusies starptautiska diskusija “Demokrātijas kultūra: kopienu sociālās noturības stiprināšana”. Tās laikā Baltijas jūras reģiona valstu pārstāvji dalījās pārdomās un pieredzē, lai rastu risinājumus, kas palīdzētu vietējām kopienām un pilsoniskās sabiedrības organizācijām veicināt noturīgāku un drošāku sabiedrību demokrātijas kultūras kontekstā.

Diskusijā piedalījās dalībnieki no septiņām valstīm, pārstāvot divas starptautiskas organizācijas: Baltijas jūras valstu reģionālās sadarbības organizāciju (BSSSC) un starptautisko sadarbības tīklu “Inovāciju aplis” (Innovation Circle Network). Sarunu vadīja Inese Vaivare, nevalstiskās organizācijas “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” direktore, sniedzot padziļinātu analīzi par sociālo noturību no kopienas perspektīvas.

Diskusiju atklāja Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja vietniece, BSSSC valdes locekle un Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietniece Inese Suija-Markova, uzsverot sociālās noturības stiprināšanas nozīmi demokrātiskā sabiedrībā.

Diskusijā par pilsoniskās līdzdalības veicināšanu un kopienu noturības stiprināšanu iesaistījās arī Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, daloties pieredzē par iespējām un izaicinājumiem Cēsu novadā, kā arī vairākām veiksmīgām iniciatīvām.

Savukārt atvērtajās sarunās dalībnieki diskutēja par demokrātiskās kultūras un sociālās noturības izaicinājumiem, stratēģijām to stiprināšanai, kā arī dažādiem praktiskiem piemēriem un atbalsta mehānismiem.

Starptautisko diskusiju organizēja Baltijas jūras valstu reģionu sadarbības organizācija BSSSC kopā ar Vidzemes plānošanas reģionu (VPR), EUROPE DIRECT Vidzeme un Cēsu novada pašvaldību.

Aicinām aplūkot diskusijas ierakstu ŠEIT.

Datums: 2024. gada 29. maijs