Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Cēsnieki par siltumu maksās mazāk

Cēsnieki par siltumu maksās mazāk

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprinājusi SIA "Cēsu siltumtīkli" iesniegtās izmaiņas siltumapgādes tarifā. Jaunais tarifs stājas spēkā no 1.februāra.

Līdz šim Cēsu iedzīvotāji par siltumenerģiju mēnesī maksāja 60,58 EUR/MWh, bet no 2020.gada 1.februāra cena samazinājusies par 0,20 centiem un turpmāk mēnesī būs jāmaksā 60,38 EUR/MWh.

Sabiedrisko pakalpojumu veids

Spēkā esošais tarifs līdz 1.februārim
(bez PVN)

Noteiktais tarifs no 1.februāra
(bez PVN)

Tarifa palielinājums/ samazinājums (%).

Siltumenerģijas ražošana

38,13

37,96

-0,4%

Siltumenerģijas pārvade un sadale

19,43

19,40

-0,2%

Siltumenerģijas tirdzniecība

2,23

2,23

0,0%

Akcīzes nodoklis

0,79

0,79

0,0%

Siltumenerģijas gala tarifs

60,58

60,38

-0,3%

 

Jaunā tarifa izmaiņas ir saistītas ar kurināmā izmaksu samazinājumu. Tarifu var ietekmēt arī tādi faktori, kā dabasgāzes cenas svārstības (līdz tirgus atvēršanai), pāreja pamatā uz atjaunojamo energoresursu izmantošanu, šķeldas kurināmā cenu svārstības, administratīvo izmaksu samazinājums, infrastruktūras modernizēšana, patērētāju energoefektivitātes pasākumi un dabasgāzes tirgus atvēršana.

Pēdējo 10 gadu laikā panākta energoefektīvāka, ekonomiskāka siltumenerģijas ražošana un pārvade, kā arī strauji samazinājies saražotās siltumenerģijas apjoms. Šis kritums skaidrojams gan ar publisko ēku, gan privātmāju un daudzdzīvokļu māju siltumtīklu rekonstrukcijas darbiem, kuru rezultātā samazinājies arī siltumenerģijas patēriņš.

"Cēsu siltumtīkli" 2019.gadā turpināja siltumtrašu atjaunošanas darbus, veicot siltumtīklu pārbūvi Viestura ielas kvartālā un Leona Paegles ielas kvartālā, vecās kanāla tipa caurules nomainot pret jaunām, rūpnieciski izolētām caurulēm. Pārbūves rezultāta samazināti siltuma zudumi pārvades sistēmā, samazinoties arī CO2 emisijām.

Laika posmā no 2008.gada līdz 2019.gadam ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu Cēsīs veikta energoefektivitātes uzlabošana 28 daudzīvokļu ēkās.

Cēsis ierindojas ERAF saraksta 6.vietā, atpaliekot vien no tādām lielām pilsētām un apdzīvotām vietām, kā Liepāja, Valmiera, Ventspils, Rīga un Limbaži. Šāda tendence norāda uz pilsētas iedzīvotāju ieinteresētību un sapratni par to, ka veicot šādus ēku renovācijas darbus un uzlabojot ēkas energoefektivitāti ir iespējams vienlaikus mazināt gan apkures rēķinus, gan sakārtot kopīpašumu.

Cēsu novada pašvaldība 2020.gada budžetā paredzējusi atbalstu daudzdzīvokļu namu energoefektivitātes uzlabošanai 50 000 EUR apmērā.

Datums: 2020. gada 6. februāris