Cēsu novada pašvaldība aicina darbā mežu apsaimniekošanas speciālistu

CĒSU NOVADA PAŠVALDĪBA
aicina darbā
Cēsu novada Centrālās administrācijas
Attīstības pārvaldes
Vides un klimata neitralitātes nodaļas
MEŽU APSAIMNIEKOŠANAS SPECIĀLISTU
uz nenoteiktu laiku

Cēsu novada pašvaldība (turpmāk -  arī pašvaldība) ir drosmīga pašvaldība ar mērķi kļūt par izcilāko dzīves vietu Latvijā, un apzināmies, ka tā sasniegšanai vajadzīgs augsts servisa un speciālistu profesionalitātes līmenis. Ja spēj un vēlies saskatīt un realizēt iespējas, lai palīdzētu mums augt, tad pievienojies mūsu komandai!

Amata mērķis - nodrošināt pašvaldībai piederošo mežu ilgtspējīgu apsaimniekošanu. Tajā skaitā  plānot, organizēt un kontrolēt mežaudžu kopšanu un meža atjaunošanu, nodrošināt mežu ekonomiskās, ekoloģiskās un sociālās funkcijas, plānot un organizēt meža aizsardzības profilaktiskos pasākumus u.c., lai:

  • Efektīvi izmantotu un apsaimniekotu dabas resursus, ievērojot meža ekosistēmas uzturēšanas un vides aizsardzības principus, garantējot ilgtspējīgu vides attīstību, neapdraudot nākamo paaudžu ekonomisko, ekoloģisko un sociālo vajadzību apmierināšanu un nodrošinot bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu;
  • Līdz 2050. gadam panāktu klimata neitralitāti, risinot sociālos, ekonomiskos un vides aspektus.

Galvenie amata pienākumi:

  • Veikt pašvaldības meža teritoriju uzskaiti, kartēšanu un datu apkopojumu: apkopot un analizēt datus par spēkā esošajām mežu inventarizācijām, analizēt noslēgto  nomas līgumu nosacījumu izpildi, mežu zemju reģistrāciju zemes grāmatā;
  • Veikt mežu apsaimniekošanas ekonomisko, ekoloģisko un sociālo izvērtējumu, izstrādāt Cēsu novada pašvaldības īpašumā esošo mežu apsaimniekošanas plānu līdz 2030 gadam;
  • Analizēt datus par apsaimniekojamās mežu teritorijas iedalījumu meža zemes grupās (mežaudze, izcirtums, zāļu purvs, meža lauce, meža dzīvnieku barošanās vieta), analizēt datus par mežaudžu sadalījumu, par meža valdošajām sugām un  bonitātēm, analizēt un aprakstīt nekoksnes vērtības;
  • Veikt to meža platību uzskaiti un izvērtējumu, kas ir reģistrētas valsts uzturētajās informācijas sistēmās: valsts un pašvaldības noteiktās īpaši aizsargājamās dabas teritorijas, mikroliegumi un kultūras pieminekļu aizsargājamās teritorijas;
  • Organizēt kaitēkļu iznīcināšanas un prevencijas pasākumus meža teritorijās;
  • Veicināt dabas daudzveidības saglabāšanu un palielināšanu pašvaldībai piederošās meža teritorijās, īstenojot pārdomātu saimniecisko darbību, kā arī nodrošināt ekoloģiskās izglītības un atpūtas iespējas;
  • Noteikt detalizētu mežu inventarizāciju veikšanas apjomu, atjaunojamo platību apjomu, jaunaudžu kopšanas apjomu, izcērtamo apjomu pa gadiem, lai veicinātu īpašuma vērtības paaugstināšanu ilgtermiņā.
  • Piedalīties Cēsu novada ainavu aizsardzības komisijas darbā.
  • Izvērtēt resursu dinamiku medību kolektīvu apsaimniekotajās teritorijās, piedalīties medību koordinācijas komisijas darbā.

Nepieciešamās kompetences:

  • Pirmā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība (vai tai pielīdzināma augstākā izglītība) mežzinātnēs, dabaszinātnēs, vides zinātnē, inženierzinātnēs vai lauksaimniecības zinātnēs;
  • Vēlama darba pieredze ar meža nozari saistītā jomā;
  • Nozares jaunāko tendenču pārzināšana;
  • Meža apsaimniekošanas regulējošo normatīvo aktu pārzināšana;
  • Pieredze  ar meža nozari saistīto normatīvo aktu pielietošanā;
  • Prasme strādāt ar mežsaimniecības darbos pielietojamiem instrumentiem un rīkiem, noteikt cirsmu platību un izcērtamo apjomu;
  • Prasme kontrolēt objektu apsaimniekošanas darbu izpildi;
  • Prasme ievērot un kontrolēt ar meža apsaimniekošanu saistītās prasības mežizstrādes un mežkopības procesos;
  • Izpratne par ekosistēmu pakalpojumu pieeju, klimatneitralitāti, klimata pārmaiņu ietekmēm un  pielāgošanos klimata  pārmaiņām;
  • Ļoti labas plānošanas,  organizatoriskās un saskarsmes spējas, spēja loģiski domāt un analizēt datus, strādāt intensīvi, savu pilnvaru robežās patstāvīgi pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību;
  • Valsts valodas prasme augstākā līmenī;
  • Labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office) un biroja tehniku;
  • B kategorijas autovadītāja apliecība.

Mēs piedāvājam:

  • Darba iespējas uz rezultātu vērstā, progresīvā pašvaldībā ar skaidri definētu atalgojumu - 1500 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas;
  • Profesionālās izaugsmes iespējas, attīstot un pilnveidojot prasmes;
  • Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 3 mēnešiem, sociālās garantijas;
  • Papildatvaļinājuma dienas;
  • Elastīga darba laika organizēšanu ar iespēju strādāt attālināti;
  • Ja jaunā speciālista faktiskā vai deklarētā dzīvesvieta ir ārpus Cēsu novada pašvaldības administratīvās teritorijas, speciālistam pastāv iespēja pretendēt uz apdzīvojamo platību.

CV un pieteikuma vēstuli  iespējams iesniegt personīgi, Cēsu novada Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā, Cēsu novada Centrālā administrācijā, Raunas iela 4, Cēsis, vai elektroniski, sūtot uz e-pastu vakances@cesunovads.lv ar norādi “mežu apsaimniekošanas speciālists” līdz 2023. gada 23.jūlijam (ieskaitot).

Lūdzam ievērot, ka sazināsimies un informēsim par rezultātiem tikai uz interviju uzaicinātos Pretendentus.

Pārzinis personas datu apstrādei ir Cēsu novada pašvaldības iestāde “Cēsu novada Centrālā administrācija”, Raunas iela 4, Cēsis, LV-4101, tālrunis 64161800, elektroniskā pasta adrese: dome@cesunovads.lv.
Personas datu apstrādes nolūks – darbinieku atlases procesa nodrošināšanai un no tā izrietošo tiesību un pienākumu realizēšanai.
Papildus informācija par personas datu apstrādi šī nolūka ietvaros pieejama mājaslapā www.cesis.lv sadaļā "privātuma politika".

Datums: 2023. gada 30. jūnijs