Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Cēsu pils komplekss 16.maijā ver durvis apmeklētājiem

Cēsu pils komplekss 16.maijā ver durvis apmeklētājiem

No 16.maija Cēsu pils komplekss atver apmeklētājiem muzeja ekspozīcijas pirmos divus stāvus, viduslaiku pils Rietumu torni, multimediālo izstādi “Cēsu pils stāsts”, viduslaiku pils virtuves dārzu un Izstāžu namu.

Darba laiks maijā no trešdienas līdz svētdienai plkst.10.00-18.00, pirmdienās un otrdienās – slēgts. Biļetes iegādājamas apmeklētāju centrā bez iepriekšējas pieteikšanās.

Cēsu viduslaiku pils Rietumu tornī skatāma multimediālā izstāde “Cēsu pils stāsts”, kas ir unikāla ekspozīcija ar video, skaņas un gaismas efektiem, tā pilnībā apņem skatītāju. Sajūti seno laiku atmosfēru un uzzini varenākā Livonijas cietokšņa aizraujošo stāstu vēl nebijušā pieredzē. Tornī apskati mestra dzīvojamo telpu un izbaudi skaisto skatu, kas paveras uz Cēsu pilsētu. Ģimenēm ar skolas vecuma bērniem piedāvājam individuālas aktivitāšu lapas, kas palīdzēs iepazīt viduslaiku pils vēsturi.

Viduslaiku pils virtuves dārzā gādīgā dārzniece cītīgi rosās jau kopš agra pavasara. Šovasar pils virtuves dārzā būs iespēja iepazīties ar 60 viduslaikos audzētām dārzeņu, garšaugu un ārstniecības augu šķirnēm. Tās, kuras bijušas atrodamas viduslaiku pils iemītnieku pavasara ēdienkartē, jau tagad var apskatīt pils dārza zaļajā ekspozīcijā. Aicinām uz sarunām par senajiem augiem, dārzniecību un veselību ar zinošo pils dārznieci.

Cēsu Vēstures un mākslas muzejā apskatāmi pastāvīgās ekspozīcijas pirmie divi stāvi: vēstures ekspozīcija par Cēsu Jauno pili un pilsmuižu, ekspozīcija “Cēsis – administratīvais, politiskais un saimnieciskais centrs 16. – 19.gadsimtā” un interjera telpas – Lielais salons, Kafijas istaba un grāfu Zīversu kabinets.

Izstāžu namā skatāma bērnu mākslas darbu izstāde “Radi rotājot”. Darbus radījuši bērni un jaunieši no 13 tuvākās apkārtnes izglītības iestādēm. Radot tradīcijās balstītus, mūsdienīgus darbus dažādās vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas tehnikās, dalībnieki pētījuši tēmu “rotāšanās” dabā, sadzīvē, telpā, kultūras mantojumā, tai skaitā latviešu tautas folklorā.

Aicinām būt atbildīgiem un ievērot valstī noteiktos drošības pasākumus. Lūdzam pirms apmeklējuma iepazīties ar pakalpojumiem, kas uz laiku nav pieejami, un ierobežojumiem, kas saistīti ar fizisko distancēšanos Cēsu Vēstures un mākslas muzeja mājaslapā cesupils.lv

Cēsu Vēstures un mākslas muzejs, verot durvis apmeklētājiem, piedalās kopējā muzeju informatīvajā kampaņā #TiekamiesTagad. Tās ietvaros apmeklētāju ērtībai muzejā būs izvietoti spilgti dzelteni vienota dizaina un informācijas materiāli, kas veidoti saskaņā ar valstī noteiktajām sanitārā protokola prasībām un aicina apmeklētājus rūpēties par sev un apkārtējiem drošu viesošanos muzejā. Kampaņu organizē Latvijas muzeju biedrības biedri. Vairāk informācijas: muzeji.lv

Datums: 2020. gada 14. maijs