Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai jums nodrošinātu patīkamu tīmekļa vietnes apmeklējuma pieredzi. Šeit varat izvēlēties, kuras sīkdatnes ļaujat izmantot. Savu izvēli varat mainīt jebkurā laikā. Par šajā vietnē izmantotajām sīkdatnēm vairāk varat uzzināt, lasot mūsu sīkdatņu politiku.
Lasīt vairākOtrdien, 25. februārī Cēsu Izstāžu namā norisināsies forums "Kultūra un klimats: Dialogs par nākotni un dzīves kvalitāti". Kā Latvijas kultūras galvaspilsēta, Cēsis izgaismos tēmu, kā pilsētas kultūras vērtības var savienot ar mūsdienu globālajiem klimata un ilgtspējas izaicinājumiem, sniedzot labbūtību gan tās iedzīvotājiem, gan pārvaldītājiem, gan pilsētas viesiem.
Līdz 21. februārim aicinām reģistrēties forumam ŠEIT. Dalība forumā ir bez maksas, taču vietu skaits ir ierobežots.
Pasākuma laikā tiks veicināta izpratne par Latvijas kultūras mantojuma nozīmi globālā klimata kontekstā, radot starpdisciplināru dialogu par klimata pārmaiņu ietekmi uz kultūras mantojumu un sabiedrības dzīves kvalitāti.
Forumu vadīs kultūras žurnāliste Eva Johansone, un ar savām zināšanām un pieredzi dalīsies eksperti no dažādām nozarēm.
Pilna foruma programma skatāma ŠEIT.
Foruma atklāšana plkst. 11.00.
Foruma pirmajā daļā "Kultūras mantojums klimata pārmaiņās" īsi pēc atklāšanas plkst. 11.10 sinoptiķis Toms Bricis stāstīs par klimata pārmaiņām Latvijā pēdējā gadsimta laikā, to radītajiem riskiem un iespējām, tostarp ieguvumiem kultūras jomā. Ar Cēsu Jaunās pils piemēru plkst. 11.30 dalīsies Cēsu muzeja vadītāja Ināra Bula, parādot, kā aprites ekonomika un inovācijas var nodrošināt ilgtspējīgus risinājumus. Plkst. 11.50 uzņēmuma SIA "Energi" energoauditors Kārlis Grīnbergs aplūkos galvenos izaicinājumus, ka arī ieskicēs praktiskus piemērus energoefektivitātes prasību ievērošanā un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā. Turpinājumā SIA "Rīgas nami" arhitektūras projektu vadītāja, arhitekte Agnese Lāce ieskatīsies Rīgas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā, aptverot ēkas no 13. gadsimta līdz 20. gadsimtam. Savukārt pirmās daļas noslēgumā "Jaunā Eiropas Bauhaus" kontaktpunkta Latvijā vadītāja Anda Kursiša runās par iniciatīvas "Jaunais Eiropas Bauhaus" principiem publiskās infrastruktūras attīstībā un sabiedrības iesaistes nozīmi.
Foruma otrajā daļā "Kultūras mantojums – nākotnes veidotājs" plkst. 14.00 biedrības "Cēsu mantojums" valdes priekšsēdētājs Jānis Tolpežņikovs dalīsies ar pieredzi par vēsturisko ēku atjaunošanu un to nozīmi pilsētas kopienas attīstībā. Plkst. 14.30 būvmākslas mantojuma saglabāšanas eksperts Pēteris Blūms stāstīs par dažāda mēroga un vecuma māju saglabāšanu un dzīvības atgriešanu tajās. Plkst. 15.00 Kuldīgas novada pašvaldības Būvvaldes vadītāja un Pasaules mantojuma vietas Kuldīgas vecpilsētas pārvaldniece Jana Jākobsone pastāstīs par Kuldīgas vecpilsētas attīstību no aprites ekonomikas viedokļa, aplūkojot, kā saglabāt un atjaunot vēsturiskos objektus, vienlaikus nodrošinot ilgtspējīgu attīstību un resursu efektīvu izmantošanu.
Noslēdzošajā daļā no plkst. 15.45 plānota paneļdiskusija "Labbūtība un kultūras mantojuma dzīvināšana", kurā diskutēs Kuldīgas novada būvvaldes vadītāja Jana Jākobsone, "Draugiem Group" pārstāvis Jānis Palkavnieks, biedrības "Cēsu mantojums" valdes priekšsēdētājs Jānis Tolpežņikovs un Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietniece Inese Suija-Markova. Dalībnieki apspriedīs kultūras mantojuma lomu pilsētas attīstībā un labbūtības veicināšanā.
Foruma noslēgums paredzēts plkst. 17.00.
Reģistrācija un plašāka informācija pieejama cesis2025.lv.
Cēsu novada pašvaldība
Reģ. nr. 90000031048
Raunas iela 4, Cēsis, LV-4101
dome@cesunovads.lv
64161800
65825598
E-adrese
Pirmdien 8.00-18.00
Otrdien 8.00-17.00
Trešdien 8.00-17.00
Ceturtdien 8.00-17.00
Piektdien 8.00-16.00
Ja esat saskārušies ar pašvaldības darbinieku koruptīvām darbībām,
celiet trauksmi vai ziņojiet KNAB pa informatīvo tālruni 80002070
Ja pamani kļūdu
un/vai neprecizitāti mājas lapā, lūdzu, informē mūs par to uz e-pastu vestule@cesunovads.lv