Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Noslēdzies Cēsu pils saglabāšanas projekts

Noslēdzies Cēsu pils saglabāšanas projekts

Cēsu novada pašvaldība no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) saņēma finansiālu atbalstu plašu konservācijas un labiekārtošanas darbu veikšanai Cēsu pilī, kā rezultātā pirms diviem gadiem – 2017.gada rudenī – tika sākti līdz šim vērienīgākie Cēsu pils saglabāšanas restaurācijas būvdarbi, kas 2019.gada nogalē sekmīgi noslēgušies.

Projekta gaitā atjaunots gājēju tilts un Seno rotu kalves ēka, pils apmeklētāju centrs ieguvis jaunas ārdurvis, bet ap priekšpils rietumu torni izbūvētas koka sastatnes turpmāko konservācijas darbu veikšanai. Kādreizējās priekšpils teritorijā tapušas divas jaunbūves: multifunkcionāla nojume un amatnieku darbnīcas, kurās ik dienas strādā dažādu viduslaikos populāru arodu meistari. Pēdējie objekti nodoti ekspluatācijā 2019.gada 12.decembrī, tai skaitā objekts “D,A,R korpusus un kapelas konservācija”, objekts “Cēsu pilsdrupu D, Z,R priekšpils R torņu konservācija” un objekts “Cēsu pils dārza teritorijas fragmentu labiekārtojums”.

Projekts tiek īstenots Eiropas Savienības fondu 2014.–2020. gada plānošanas perioda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” sadarbības projekta “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos” (Nr.5.5.1.0/17/I/004) ietvaros. Cēsu novada pašvaldība projektu īsteno sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību, kas ir projekta vadošais partneris. Darbi noris pēc arhitekta Artūra Lapiņa projekta un tos veic pilnsabiedrība “RERE BŪVE 1”. Būvuzraudzību nodrošina SIA “Flager”. Cēsu viduslaiku pilī īstenojamo būvdarbu izmaksas ir 1 374 583,07 eiro. Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums 892 050,50 eiro apmērā.

Datums: 2019. gada 19. decembris