Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai jums nodrošinātu patīkamu tīmekļa vietnes apmeklējuma pieredzi. Šeit varat izvēlēties, kuras sīkdatnes ļaujat izmantot. Savu izvēli varat mainīt jebkurā laikā. Par šajā vietnē izmantotajām sīkdatnēm vairāk varat uzzināt, lasot mūsu sīkdatņu politiku.
Lasīt vairāk“Adven Latvia” iesniedzis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) siltumenerģijas gala tarifu 80,15 eiro par megavatstundu (MWh), kas ir par 19,4% lielāks nekā šobrīd spēkā esošais. Siltumenerģijas tarifa pieaugumu ietekmējis energoresursu straujais cenu kāpums – salīdzinot ar pagājušo gadu, atjaunojamo energoresursu jeb šķeldas cena ir dubultojusies, bet dabasgāzes cena ir pieaugusi pat vairāk nekā piecas reizes.
Siltumapgādes gala tarifs Cēsīs ir audzis tikai un vienīgi energoresursu cenu pieauguma ietekmē. “Fosilā kurināmā cenas sāka strauji augt jau pagājušajā gadā, bet Krievijas uzsāktā karadarbība Ukrainā radīja vēl lielāku nenoteiktību par to, kāda būs kurināmā cena un tā pieejamība ilgtermiņā. Fosilais kurināmais “Adven Latvia” katlumājās Cēsīs nosedz tikai mazu daļu siltumenerģijas ražošanas. Tomēr arī tad, ja pārsvarā siltumenerģiju ražojam no atjaunojamajiem energoresursiem, fosilā kurināmā cenas pieaugums rada būtisku ietekmi uz šī kurināmā izmaksām,” skaidro SIA “Adven Latvia” valdes loceklis Māris Kānītis.
Gada laikā arī šķeldas kā energoresursu cena ir būtiski pieaugusi. Tam par iemeslu kalpo vairāki aspekti – piemēram, Baltkrievijas šķeldas importa apstāšanās, kas galvenokārt nodrošināja Rīgas pieprasījumu, strauja šķeldas un granulu pieprasījuma pieaugums eksporta tirgos, kā arī nepietiekama šķeldas izejmateriāla ražošana pagājušajā vasarā. Uz vietējo šķeldas resursu konkurē gan siltumapgādes, gan granulu ražotāji, kas galvenokārt savu produkciju eksportē uz citām Eiropas Savienības (ES) valstīm.
Lai gan šķeldas cena ir dubultojusies, šo atjaunojamo energoresursu izmantošana vēl aizvien ir izdevīgākais risinājums enerģijas ražošanai, un “Adven Latvia” turpina modernizēt pilsētas siltumapgādes sistēmu. “Ir iesniegts ES līdzfinansējuma projekts par katlumājas Bērzaines ielā 38 pāreju no dabasgāzes uz atjaunojamu energoresursu izmantošanu. Tuvāko divu gadu laikā arī šajā katlumājā plānojam pāriet uz zaļāku enerģijas ražošanu, mazinot atkarību no fosilā kurināmā. Tāpat šajā pavasarī esam Cēsīs uzstādījuši saules paneļus, kas ražo elektroenerģiju pašpatēriņam vienā no katlumājām, tādā veidā samazinot arī straujo elektroenerģijas cenu svārstību ietekmi vasaras sezonā. Mūsu galvenais mērķis, kas ir svarīgs arī iedzīvotājiem, ir stabilitātes nodrošināšana. Protams, ir lietas, ko nedz mēs, nedz gala patērētāji nevaram ietekmēt, piemēram, globālu energoresursu cenu kāpumu, bet mēs varam ietekmēt patēriņu, strādājot pie energoefektivitātes un veicot darbības, kas ļauj mums mazināt savu atkarību no straujām pārmaiņām un cenu lēcieniem,” norāda Māris Kānītis.
SPRK ir piešķīris SIA “Adven Latvia” atļauju kurināmā cenas izmaiņu gadījumā pašam noteikt siltumenerģijas tarifus. Gadījumā, ja kurināmā cenas samazināsies uzņēmumam, ir pienākums to attiecīgi pārskatīt un piemērot zemāku siltumenerģijas gala tarifu. Tuvojoties apkures sezonai, siltumenerģijas tarifs varētu tikt pārskatīts saskaņā ar aktuālajām kurināmā cenām.
“Adven” Latvijas tirgū ienāca pirms trīs gadiem, koncentrējoties uz ilgtspējīgāku centralizētās siltumapgādes pakalpojumu attīstību reģionā. Šajā laikā atjaunojamo energoresursu īpatsvars ir pieaudzis no 50% 2018. gadā līdz 91% 2021. gadā.
Cēsu novada pašvaldība
Reģ. nr. 90000031048
Raunas iela 4, Cēsis, LV-4101
dome@cesunovads.lv
64161800
65825598
E-adrese
Pirmdien 8.00-18.00
Otrdien 8.00-17.00
Trešdien 8.00-17.00
Ceturtdien 8.00-17.00
Piektdien 8.00-16.00
Ja esat saskārušies ar pašvaldības darbinieku koruptīvām darbībām,
celiet trauksmi vai ziņojiet KNAB pa informatīvo tālruni 80002070
Ja pamani kļūdu
un/vai neprecizitāti mājas lapā, lūdzu, informē mūs par to uz e-pastu vestule@cesunovads.lv