Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai jums nodrošinātu patīkamu tīmekļa vietnes apmeklējuma pieredzi. Šeit varat izvēlēties, kuras sīkdatnes ļaujat izmantot. Savu izvēli varat mainīt jebkurā laikā. Par šajā vietnē izmantotajām sīkdatnēm vairāk varat uzzināt, lasot mūsu sīkdatņu politiku.
Lasīt vairākForumā “Kultūra un klimats: Dialogs par nākotni un dzīves kvalitāti” 25. februārī Cēsu Izstāžu namā pulcējās kultūras mantojuma jomas eksperti, pilsētplānotāji, kultūras mantojuma jomā strādājošie – lai izceltu to, kā pilsētas kultūras vērtības var savienot ar mūsdienu globālajiem klimata un ilgtspējas izaicinājumiem, sniedzot labbūtību gan tās iedzīvotājiem, gan pašvaldībai, gan pilsētas viesiem.
Forumu iesāka sinoptiķis Toms Bricis, ar faktiem un datiem raksturojot klimata pārmaiņas Latvijā un galvenās tendences, kas sagaidāmas nākotnē un ietekmēs ikviena labbūtību - ikdienu, dzīves telpu, pilsētvidi. Plānojot ilgtspējīgu attīstību, pašvaldībām ir nozīmīgi iesaistīt sabiedrību, sargāt un saglabāt vērtības, kas rada vietu noturību un pievilcīgumu.
Forumā izskatīti kultūras mantojuma atjaunošanas piemēri un izaicinājumi Cēsīs, kā arī citu kultūrvietu piemēri. Jaunais Eiropas Bauhaus, apvienojot skaistumu, ilgtspēju un iesaisti, piedāvā praktiskas vadlīnijas un metodes, kas palīdz radīt estētiski augstvērtīgas dzīves telpas ar kvalitatīvu dizainu un cieņu pret kultūru.
Pasākums veidoja starpdisciplināru dialogu par klimata pārmaiņu ietekmi uz kultūras mantojumu un sabiedrības dzīves kvalitāti, kā arī veicināja klātesošo izpratni par Latvijas kultūras mantojuma nozīmi klimata pārmaiņu kontekstā. Cēsis 2025. gadā, īstenojot apjomīgu kultūras programmu, akcentē, ka viens no kultūras galvaspilsētas pīlāriem ir vide un klimats – saistot kultūras vērtības ar ilgtspēju, saglabājot vēsturisko un meklējot risinājumus tā integrēšanai klimata noturības kontekstā.
Kontekstam:
Forums tiek organizēts Eiropas Savienības Interreg Baltijas jūras reģiona (Interreg BSR) programmas 2021.-2027. gadam projekta “Ceļā uz enerģētikas pāreju un klimata neitralitāti Baltijas jūras reģiona pašvaldībās (CommitClimate)” gaitā, sekmējot vietējo iesaistīto un ieinteresēto pušu un iedzīvotāju spējas risināt enerģētikas pārejas jautājumus.
Foruma laikā apmeklētājiem tika dota iespēja arī izmērīt mājsaimniecību CO2 pēdu, izmantojot CommitClimate ietvaros izstrādāto modeli.
Cēsu novada pašvaldība
Reģ. nr. 90000031048
Raunas iela 4, Cēsis, LV-4101
dome@cesunovads.lv
64161800
65825598
E-adrese
Pirmdien 8.00-18.00
Otrdien 8.00-17.00
Trešdien 8.00-17.00
Ceturtdien 8.00-17.00
Piektdien 8.00-16.00
Ja esat saskārušies ar pašvaldības darbinieku koruptīvām darbībām,
celiet trauksmi vai ziņojiet KNAB pa informatīvo tālruni 80002070
Ja pamani kļūdu
un/vai neprecizitāti mājas lapā, lūdzu, informē mūs par to uz e-pastu vestule@cesunovads.lv