Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai jums nodrošinātu patīkamu tīmekļa vietnes apmeklējuma pieredzi. Šeit varat izvēlēties, kuras sīkdatnes ļaujat izmantot. Savu izvēli varat mainīt jebkurā laikā. Par šajā vietnē izmantotajām sīkdatnēm vairāk varat uzzināt, lasot mūsu sīkdatņu politiku.
Lasīt vairākKopš projekta uzsākšanas Cēsīs norit apjomīgi sagatavošanās darbi Zaļināšanas plāna izstrādei, to skaitā pieejamo datu apkopšana un apstrāde, lai novērtētu pašreizējo situāciju un identificētu problēmvietas gan izmantojot ekspertu zināšanas, gan iesaistot sabiedrību.
2023.gadā projekta norises laikā notika divas iedzīvotāju aptaujas: viena par iedzīvotājiem svarīgākajām Cēsu zaļajām teritorijām un to funkcijām, otra – par vides problēmvietām Cēsīs. Balstoties uz aptaujās iegūto informāciju un virkni citiem datu slāņiem, biedrība Baltijas Vides Forums sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti ir sagatavojusi interaktīvu karšu pārlūku, kas pašvaldībā izmantojams ne tikai Zaļināšanas plāna gatavošanai, bet arī attīstības projektu plānošanai un pilsētvides uzlabošanai atbilstoši prognozētajām klimata pārmaiņām.
Pašlaik, 2024.gada vasarā turpinās datu pilnveide un jau rudens pusē tiks uzsākts darbs pie Cēsu pilsētas Zaļināšanas plāna izstrādes, iesaistot arī sabiedrību un ikvienu interesentu koprades procesā. Šajā laikā plānota arī interesentu iepazīstināšana ar pilsētai sagatavoto interaktīvo karšu pārlūku, kas ļauj novērtēt dažādus vides un klimata aspektus un to ietekmi uz pilsētas vidi un ārtelpu, iezīmējot uzlabojamās jomas un būtiskās vietas, kurām nepieciešams rast risinājumus.
Tāpat turpinās darbs pie projekta demonstrācijas vietas attīstīšanas, lai ieviestu dabā balstītus risinājumus noturībai plūdu gadījumā. Cēsu demonstrāciju vieta atradīsies Vintergravā aptuveni 10 ha platībā ar 258 ha lielu lietus ūdens noteces baseinu un, ieviešot dabā balstītus risinājums, tiks samazināta strauja lietusūdens un sedimentu notece uz Gauju, nodrošinot lietusūdens infiltrāciju un pašattīrīšanos.
Par projektu:
Aizvien biežākas postošas lietusgāzes un karstuma viļņi – ekstremālo laikapstākļu pieaugums klimata pārmaiņu rezultātā ir realitāte, ko uz savas ādas izjūtam jau šobrīd. Turklāt zinātnieku prognozes liecina, ka nākotnē šīs problēmas kļūs aizvien biežākas. Šī iemesla dēļ pilsētu pašvaldībām ir ļoti būtiski strādāt pie pielāgošanās klimata pārmaiņām jau tagad. Efektīvs rīks pilsētu klimatnoturības paaugstināšanai un iedzīvotāju labbūtības uzlabošanai ir pārdomāta zaļo teritoriju plānošana, kā arī dabā balstīto risinājumu ieviešana problēmu risināšanai. No 2022.gada trīs Latvijas pilsētās – Rīgā, Cēsīs un Valmierā – tiek īstenots LIFE LATESTadapt projekts, kura mērķis ir palielināt pilsētu teritoriju noturību pret ekstremāliem laikapstākļiem ar zaļās infrastruktūras risinājumu palīdzību. Projekta gaitā pilsētās tiek veiktas dažādas darbības klimata noturības uzlabošanai, to skaitā veidoti dabā balstīti risinājumi, kā arī izstrādāti plānošanas dokumenti – Zaļināšanas plāni, lai veicinātu ilgstpējīgu pilsētu zaļo teritoriju apsaimniekošanu ilgtermiņā.
Cēsu novada pašvaldība
Reģ. nr. 90000031048
Raunas iela 4, Cēsis, LV-4101
dome@cesunovads.lv
64161800
65825598
E-adrese
Pirmdien 8.00-18.00
Otrdien 8.00-17.00
Trešdien 8.00-17.00
Ceturtdien 8.00-17.00
Piektdien 8.00-16.00
Ja esat saskārušies ar pašvaldības darbinieku koruptīvām darbībām,
celiet trauksmi vai ziņojiet KNAB pa informatīvo tālruni 80002070
Ja pamani kļūdu
un/vai neprecizitāti mājas lapā, lūdzu, informē mūs par to uz e-pastu vestule@cesunovads.lv