Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai jums nodrošinātu patīkamu tīmekļa vietnes apmeklējuma pieredzi. Šeit varat izvēlēties, kuras sīkdatnes ļaujat izmantot. Savu izvēli varat mainīt jebkurā laikā. Par šajā vietnē izmantotajām sīkdatnēm vairāk varat uzzināt, lasot mūsu sīkdatņu politiku.
Lasīt vairākVēl visu šo nedēļu līdz 10.novembrim iedzīvotāji, zemju īpašnieki un interešu grupas var iesniegt priekšlikumus Gaujas Nacionālā parka (GNP) jaunajam normatīvajam regulējumam – likumam un Ministru kabineta (MK) noteikumiem.
Informācija par topošo regulējumu un iespējām iesaistīties sabiedriskajā apspriešanā publicēta vietnes www.daba.gov.lv sadaļā Publiski apspriežamie dokumenti. Ar tiesību aktu projektiem var iepazīties Tiesību aktu projektu publiskajā portālā https://tapportals.mk.gov.lv/, projekta ID: 24-TA-209 (GNP likums) un 24-TA-210 (MK noteikumi).
Oktobrī notika klātienes sabiedriskās apspriedes Auciemā, Liepā, Līgatnē, Priekuļos un Straupē. Sanāksmēs ar iedzīvotājiem tikās Dabas aizsardzības pārvaldes (pārvalde) un Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrijas eksperti, kas skaidroja regulējuma izmaiņu nepieciešamību un sniedza atbildes uz interesentu jautājumiem par privātīpašumiem.
“Sabiedrības līdzdalība jaunajā GNP normatīvā regulējuma tapšanā ir būtiska, jo gaidāmās izmaiņas tieši ietekmēs šajā teritorijā dzīvojošos un saimniekojošos iedzīvotājus. Pateicamies ikvienam, kurš rada iespēju apmeklēt kādu no publiskās apspriešanas sanāksmēm, un aicinām izmantot iespēju iesniegt savus priekšlikumus jaunajam GNP likumam un MK noteikumiem vēl līdz nedēļas beigām,” pauž pārvaldes ģenerāldirektora p.i. Andris Širovs.
Zemes īpašnieku ērtībai pārvalde ir izstrādājusi tiešsaistes karti, kurā, ievadot sava īpašuma kadastra apzīmējumu, ir ērti aplūkojams pašreizējais un plānotais zonējums, tādējādi skaidri iezīmējot vai un kādas izmaiņas skars konkrēto īpašumu. Karte skatāma pārvaldes tīmekļvietnes iepriekšminētajā sadaļā. Tāpat pieejamas arī bezmaksas konsultācijas pa tālruņa numuru 25638270, lai uzzinātu par plānotajām izmaiņām konkrētā zemes īpašumā, izteiktu priekšlikumus un komentārus.
Noteikumu projekts un likumprojekts nosaka GNP individuālo aizsardzības un izmantošanas kārtību, pārskatot funkcionālo zonējumu, paredzot dabas parka zonu un atvieglojot meža apsaimniekošanas plānu izstrādes nepieciešamību. Papildu tam tiek pastiprināta vecu mežu aizsardzība dabas lieguma zonā, zālāju, kā arī ainaviski augstvērtīgo teritoriju aizsardzība visā nacionālajā parkā.
Jaunais regulējums veidots skaidrāks, precizē mežu apsaimniekošanas plānu izstrādi, lai tie turpmāk būtu nepieciešami tikai atsevišķos gadījumos, līdz ar to samazinātos birokrātiskais slogs. Tāpat visi valsts apsaimniekošanā esošie meži ietverti dabas rezervātu un dabas liegumu zonās, kā arī precizēts regulējums arī attiecībā uz ainaviski vērtīgo vietu aizsardzību un tūrisma plūsmas organizēšanu.
GNP ir Latvijas pirmais un vecākais nacionālais parks, kas dibināts 1973.gada 14.septembrī ar mērķi aizsargāt Gaujas senlejas un tās apkārtnes unikālās dabas vērtības, vienlaikus nodrošinot teritorijā gan rekreācijas, gan dabas aizsardzības funkcijas. GNP ir izdalītas vairākas īpaši bioloģiski vērtīgas teritorijas – Nurmižu grava, Roču mežs, Inciema senkrasti un Sudas purva rezervāta zona.
Foto: Jānis Zilvers
Cēsu novada pašvaldība
Reģ. nr. 90000031048
Raunas iela 4, Cēsis, LV-4101
dome@cesunovads.lv
64161800
65825598
E-adrese
Pirmdien 8.00-18.00
Otrdien 8.00-17.00
Trešdien 8.00-17.00
Ceturtdien 8.00-17.00
Piektdien 8.00-16.00
Ja esat saskārušies ar pašvaldības darbinieku koruptīvām darbībām,
celiet trauksmi vai ziņojiet KNAB pa informatīvo tālruni 80002070
Ja pamani kļūdu
un/vai neprecizitāti mājas lapā, lūdzu, informē mūs par to uz e-pastu vestule@cesunovads.lv